Etichetta trasparente

12/04/2022

ŞEFFAF ETİKET: FIVI VE ADICONSUM CENTINAIO İLE GÖRÜŞMEDEN SONRA BİR ÇALIŞMA MASASI AÇAR

FIVI   – İtalya Bağımsız Şarap Üreticileri Federasyonu Başkanı  Lorenzo Cesconi  ve ADICONSUM’un ulusal sekreteri  Andrea  Di Palma ,  7 Nisan’da Tarım, Gıda ve Orman Politikaları Bakanlığı  Müsteşarı Gian Marco Centinaio’da etiketleme sisteminde olası bir reform hakkında bir   araya geldi . şarapların . Toplantının sonucu verimli oldu: Müsteşar   konuyla ilgili bir çalışma grubu başlattı.
Bağımsız Şarap Üreticileri ve tüketiciler derneğinin 24 Mart’ta Bakan Patuanelli ve Müsteşar Centinaio’ya şu ana kadar  düşünülen şarap etiketleme sisteminin değiştirilmesini talep etmek için yazdıkları ortak mektubun gönderilmesinin ardından diyalog penceresi açıldı. bilgilerin netliği ve eksiksizliği için talepler. Etiket, tükettiğimiz ürünlerin kimlik kartıdır, bu nedenle içerdiği bilgilerin açık ve şeffaf olması esastır. Bilinçli ve sürdürülebilir bir şekilde satın almak isteyen tüketici için temel bir araçtır.
Bu, ilk kez bir şarap üreticileri derneği ile tüketicilerden birinin ortak bir amaç için bir araya gelmesidir.

FIVI  ve ADICONSUM arasındaki  şarap şişeleri üzerinde eksiksiz ve net etiketlere sahip olma ihtiyacı konusunda farkındalık yaratmak için  ortak iletişim stratejisi , 11 Nisan Pazartesi günü saat 15:00’te Vinitaly’de halka ve basına sunulacak FIVI Area  Hall 8 Stand D8-H9.

______________________ 

FIVI – İtalyan Bağımsız Şarap Üreticileri Federasyonu

2008’de kurulan İtalyan Bağımsız Şarap Üreticileri Federasyonu’nun şu anda toplam yaklaşık 13.000 hektar üzüm bağı için 1400 üyesi var ve şarap üreticisinin zanaatını korumayı, onu kurumlar önünde temsil etmeyi ve özgünlüğünü tanıtmayı amaçlıyor. FIVI, sektör Tablolarına katılarak Tarım Bakanlığı ve Bölgeler ile ve ayrıca Avrupa’nın başlıca şarap üreticisi ülkelerinin derneklerini bir araya getiren CEVI – Confédération Européenne des Vignerons Indépendants aracılığıyla Brüksel’deki Topluluk kurumları ile diyaloglar . Yerel, ulusal ve Avrupa ölçeğinde kırsal kalkınma politikalarına katılın. Bağımsız Şarap Üreticileri ve İtalyan şarap sisteminin çıkarına ekonomik önlemler ve yasal düzenlemeler önermektedir.

""

Cerca la città del vino
Generic filters

Ultime Notizie

adv